وب سایت تخصصی دو و میدانی


+ لوازم و تجهیزات برای دو و میدانی بچه ها

برای اجرای دو و میدانی بچه ها در بعضی موارد، وسایلی که به صورت ویژه ای ساخته شده مورد نیاز هستند. این وسایل را می توان به سادگی کنار هم گذاشت، بدون هیچ مشکلی حمل و نقل کرد و سریعا آنها را مستقر و یا جمع کرد.

اگر به هر علتی این وسایل فراهم نشوند، برنامه را می توان با وسایل محلی و دست ساز مربی و یا بچه ها اجرا کرد. مهمترین معیار های باقی مانده این است که خواص و خصوصیات وسایل تعریف شده برای برنامه دو و میدانی بچه ها در نظر گرفته شوند. همچنین این مطلب را باید ذکر کرد که برای آموزش دو و میدانی به بچه ها لازم نیست از وسایل پیشرفته و گران بها استفاده کرد که مستلزم هزینه های زیادی می باشد.


مکان و مدت تمرین

معمولا فضای لازم برای اجرای دو و میدانی بچه ها به آسانی فراهم می شود. یک محوطه مسطح (برای مثال چمن، زمین معمولی یا اسفالت که ابعاد آن تقریبا 60 در 40 متر) برای این برنامه کفایت می کند.

مسابقات در نظر گرفته شده برای بچه ها در چارچوب یک محدوده زمانی بخصوص و یک چارچوب دقیق برگزار می شود. به طور دقیق تر، مسابقه دو و میدانی بچه ها (9 تیم هر کدام با 10 عضو) می تواند در حدود 2 ساعت طول بکشد، که اعلام نتایج را نیز شامل می شود.

در کنار این برنامه اصلی، مسابقه های کوتاهتری را می توان با ترکیب 6 تیم و 7 رشته (3 مسابقه دو، 2 پرش، 2 پرتاب) اجرا کرد. زمان این مسابقه، به انضمام توزیع جوایز، بیش از 1 ساعت و 15 دقیقه طول نمی کشد.

دستور العمل هایی برای استفاده از وسایل و رعایت ایمنی

برای رده های سنی بخصوص مواد مختلفی اختصاص داده می شوند، که برای رده سنی تعریف شده در این مطلب در اولویت قرار دارند. به هر حال، مربیان و صاحبان علم دو و میدانی باید قادر باشند استانداردهای واقعی بچه ها را ارزیابی و مناسب ترین فعالیت ها را پیشنهاد کنند.

در نظر گرفتن برگزاری جلسه اولیه(توجیهی) با افراد مبتدی 9 تا 10 ساله در مواد اختصاص داده شده به رده سنس جوان تر(7 و 8 ساله ها) ارزشمند خواهد بود.

این پیشنهاد برای همه رده های سنی معتبر است.

در هر مورد، توصیه می شود که دامنه مواد برای یک رده سنی با استفاده از مواد گروه سنی جوان تر گسترده شود.

مثال: "فرمول 1" ، لی لی ضربدری، پرتاب کردن از وضعیت چهار زانو می تواند برای 9 و 10 ساله ها پیشنهاد شود.

این مطلب ادامه دارد....

نویسنده : فرامرز سرداری تیکمه داش ; ساعت ٩:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۸/٢٠
comment نظرات () لینک