اصول تمرین

-اصل اضافه بار :اضافه کردن پیوسته و تدریجی حجم یا شدت تمرین در طول زمان را اصل اضافه بار گویند.

5- اصل تفاوت های فردی:هر ورزشکار به تمرین به شکل خاصی واکنش نشان می دهد ،بنابراین نباید در برابر تمرینات مشابه ،واکنش های یکسانی را از ورزشکاران انتظار داشت.

6-اصل تنوع: یکنواختی در ورزش هایی که تنوع تکنیکی کمی دارند و بیشتر بر روی استقامت تمرکز می کنند (مانند دویدن ،شنا و قایق رانی )بیشتر رخ می دهد.

7-اصل گرم کردن وسرد کردن:در هر جلسه تمرینی باید زمانی را به گرم کردن و سرد کردن اختصاص داد.زیرا احتمال آسیب دیدگی را کاهش می دهد.

8-اصل بازیافت: بعداز فعالیت ورزشی سنگین بازگشت به حالت اولیه ضروریست.ورزشکار باید پس از فعالیت به حرکاتی کم شدت و کم حجم مشابه فعالیت ورزشی بپردازد .

9- اصل برگشت پذیری :بسیاری از سازگاری های به دست آمده از راه تمرین برگشت پذیر هستند و هنگامی که ورزشکاران تمرین را برای مدت طولانی قطع کنند به تدریج ویژگی های فیزیولوژِکی که در اجرا نقش دارند را از دست می دهند.

 

نکته:در مورد شروع تمرین قدرتی هرگز دیر نیست.حتی تحقیقاتی که بر روی سالمندان انجام شده است نیز نشان داده اند تمرین قدرتی علاوه افزایش توده عضلانی ،سبب بهبود عملکرد آنان در راه رفتن ،بالا رفتن از پله و انجام امور شخصی شده است.

/ 1 نظر / 42 بازدید
محسن

بنظر شما چطور میشه بدون استفاده از دستگاههای بدن سازی و حتی بدون دمبل و سایر امکانات از جمله میله بارفیکس و غیره ... عضلات رو تقویت کرد؟