تعریف تردمیل (دستگاه دوی ثابت )و موارد استفاده از آن

ترد میل های موتور دار
اما نوع موتوردار تردمیل، تکنولوژی پیشرفته تری دارد و موتوری که در آن کار گذاشته شده است به کمک عضلات شما می آید و به این ترتیب، شرایط گوناگونی برای دویدن یا راه رفتن برای شما به وجود می آورد. این تردمیل ها دارای یک کمربند پهن بوده که امکان کنترل سرعت‌های مختلف آن توسط یک موتور الکتریکی وجود دارد در این دستگاه، موتور تردمیل است که باعث چرخش تسمه و حرکت صفحه تردمیل می شود .همچنین تردمیل های موتور دار از استحکام بیش تری برخوردار هستند.
شیب ( زاویه صفحه متحرک ) نیز توسط یک موتور بالابرنده قابل تنظیم است تا حرکت بیمار بر یک مسیر رو به بالا (تپه مانند) شبیه‌سازی شود پس شما می توانید سرعت آن را به صورت شیبدار تنظیم کنید و حالتی را به وجود آورید مثل اینکه دارید در یک مسیر سربالایی راه می روید یا می دوید.
این تردمیلها معمولاً یک مانیتور کامپیوتری دارند که امکان کنترل سرعت، شیب و همچنین محاسبه باز‏ه زمانی و مصرف انرژی  حین حرکت بر روی صفحه متحرک را فراهم می‌آورد. گاهی دستگاه به وسیله سیم های مخصوصی به بدن شما وصل می شوند و می توانند ضربان قلب را نشان دهند تا ورزشکار متوجه شود که آیا شدت حرکت هایش روی تردمیل کافی است و موجب کاهش وزنش می شود یا نه. اگر به صفحه مانیتور این تردمیلها نگاه کنید، برنامه های از پیش تعیین شده ای را خواهید یافت که به کمک آنها می توانید الگوی راه رفتن یا دویدن خودتان را روی تردمیل تنظیم کنید.


موارد استفاده از تردمیل
معمولاً به افرادی که دارای اضافه وزن هستند پیشنهاد می‌شود از  تردمیل استفاده کنند. همچنین بیمارانی مثل بیماران سرطانی که اصولا به دلیل بلند مدت بودن دوره درمان در منزل مانده و اغلب باید ورزشهای سبکی مانند پیاده روی انجام دهند، می‌‌توانند از این وسیله جهت درمان خود بکار گیرند.
یکی دیگر  از کاربرد های اصلی تردمیل‌ها، تست ورزش است . بیمار فعالیتی محدود را متناسب با وضعیت پایش سیستم قلبی- عروقی خود انجام می‌دهد. هدف از انجام این تست، آشکار شدن اختلالات احتمالی عملکرد قلبی تحت فشار و استرس است. تردمیل‌ها همچنین در فیزیوتراپی به عنوان فعالیتی در جهت توان بخشی اعضای آسیب‌دیده و یابهبود سریع‌تر پس ازجراحی به کار می‌رود.

/ 1 نظر / 66 بازدید
محسن

کدوم بهتره؟ موتوردار یا بدون موتور؟؟؟؟؟؟؟؟